Про помилки, дезінформацію та брехню в російській Вікіпедії на прикладі статті «Соціоніка
Ключові слова:
соціоніка, Вікіпедія, свавілля, типи особистості, наука, авторитетні джерелаАнотація
У статті за авторством цілого ряду вчених з різних країн показано, що в принципах редагування «народної» енциклопедії «Вікіпедія» закладено непереборні дефекти, оскільки статті в ній зазвичай пишуться не фахівцями, а аматорами, які за визначенням не можуть мати належну кваліфікацію. Саме тому у навчальних та наукових установах світу заборонено посилатися на Вікіпедію. Як приклад розглянута ситуація зі статтею «Соціоніка» в російській Вікіпедії, в якій не тільки містяться брехливі та помилкові твердження, а й повністю порушуються навіть основні принципи та правила самої Вікіпедії. Зокрема, повністю ігноруються і викидаються десятки авторитетних джерел, які визначають соціоніку як академічну науку, що давно склалася, або науковий напрямок. Також повністю відсутні або викидаються розділи про численне застосування методів соціоніки на практиці - у пілотованій космонавтиці, цивільній авіації, менеджменті, педагогіці, психотерапії, спорті, лінгвістиці, дидактиці, сімейному консультуванні, і т. д. При цьому група учасників російської Вікі, що захопили контроль над редагуванням статті, виявляє відкриту агресію по відношенню до будь-яких спроб виправлення ситуації, безстроково блокуючи всіх незгодних з такими діями та поширює спроби свого вандалізму і на англомовну версію Вікіпедії.
Посилання
Крысько В. Словарь-справочник по социальной психологии. - СПб.: Питер, 2003. - С. 310. - ISBN 5-314-00021-0.
Жуков С. Стать космонавтом! - М., 2011.
Букалов А.В., Карпенко О.Б. Соционика как академическая научная дисциплина. // Соционика, ментология и психология личности. — 2013. — №№ 1–2. — URL: http://socionic.info/pdf/soc-academ.pdf.
Шкавро З.Н. Методы соционики в диссертационных работах // Менеджмент и кадры: психология управления, соционика и социология. — 2014. — № 8. — С. 34–50. —URL: https://publishing.socionic.info/management/article/view/474/410.
Самойлова И.Г. Интегральный тип информационного метаболизма малой группы в производственной организации. — Диссертация, Ярославский университет, научный рук. д.п.н. Новиков В. В., 1996.
Букалов А.В., Карпенко О.Б. Соционика и психоинформационные технологии в образовательном процессе // Материалы международной научной конференции XVII ЦАРСКОСЕЛЬСКИЕ ЧТЕНИЯ. — СПб: Изд-во Ленинград. гос. ун-т, 2013.